Obchody Święta Odzyskanie przez Polskę Niepodległości

We wtorek 12 listopada dzieci z Publicznego Przedszkola nr 3 w Rydułtowach świętowały rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji grupa „Sówki” zaprezentowała piękną inscenizację muzyczno-teatralną pt: „Zakazane Piosenki”. Obchody Święta Niepodległości były również okazją do zorganizowania w naszym przedszkolu spotkania z żołnierzem z jednostki wojskowej AGAT w Gliwicach. Pan Krystian opowiedział dzieciom o swojej służbie, zaprezentował mundur polowy oraz wyjaśniali znaczenie kolorystyki stroju. Dzieci dowiedziały się, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju. Wspólne świętowanie zakończyło uroczyste odśpiewanie czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego o godzinie 11.11.
Zobacz zdjęcia w galerii: http://pp3.rydultowy.pl/?gallery=obchody-swieta-niepodleglosci

“Nauczycielka

— Beata U.