„Bajka o kolorze śliwki” – warsztaty muzyczno-plastyczne

„Bajka o kolorze śliwki” – warsztaty muzyczno-plastyczne

29 września w grupie Tygryski odbyły się warsztaty muzyczno-plastyczne pt: „Bajka o kolorze śliwki”. Podczas zajęć dzieci bawiły się kolorami, wykonały też doświadczenia, dzięki którym przekonały się jak z kolorów podstawowych można stworzyć kolory pochodne.
Zobacz zdjęcia w galerii: http://pp3.rydultowy.pl/?gallery=bajka-o-kolorze-sliwki

„Cała Naprzód”- zajęcia sportowe Tygrysków

„Cała Naprzód”- zajęcia sportowe Tygrysków

Grupa Tygryski bierze udział w programie „Cała Naprzód – zdrowo się odżywiamy i o dobrą formę dbamy”. Celem projektu jest kształtowanie zdrowego stylu życia, podnoszenie świadomości dzieci w zakresie zdrowia fizycznego i psychicznego. W ubiegłym tygodniu odbyły się pierwsze zajęcia sportowe w ramach realizacji programu. Ćwiczenia gimnastyczne prowadziła Pani Kinga Moczydłowska, która zaszczepiła wśród dzieci potrzebę ruchu i zdrowego odżywiania się. Dziękujemy!
Zobacz zdjęcia w galerii: http://pp3.rydultowy.pl/?gallery=zajecia-sportowe-2

Od ziarenka do bochenka – warsztaty w CER w Żorach

Od ziarenka do bochenka – warsztaty w CER w Żorach

Dnia 27.09 „Tygryski” i „Kotki” uczestniczyły w warsztatach regionalnych w CER w Żorach. Zajęcia miały na celu przybliżenie dzieciom poszczególnych etapów powstawania chleba oraz kształtowanie postawy poszanowania dziedzictwa kulturowego i tradycji lokalnych oraz oczywiście były okazją do świetnej zabawy. Dużą atrakcją dla dzieci było własnoręczne młócenie zboża za pomocą cepów.  Kolejną czynnością było przesiewanie zboża przez przetak i młynek, a następnie mielenie zboża w kamiennych żarnach i obserwowanie powstania z nich otrąb i mąki.
Zobacz zdjęcia w galerii: http://pp3.rydultowy.pl/?gallery=dozynki

Skip to content