Wycieczka do „Kuźni u Kowola”

Wycieczka do „Kuźni u Kowola”

6 czerwca maluchy wybrały się na wycieczkę do „Kuźni u Kowola”. Nasze przedszkolaki spędziły ciekawy dzień na łonie natury poznając zwierzęta mieszkające w gospodarstwie, stare sprzęty rolnicze i domowe, zapomniane gry i zabawy na łące. Największą atrakcją dla dzieci była przejażdżka po lesie wozem konnym. To była bardzo przyjemna wycieczka, którą długo będziemy pamiętać. Dostarczyła dzieciom wielu pozytywnych wrażeń, a przede wszystkim wiedzy przyrodniczej.
Zobacz zdjęcia w galerii: http://pp3.rydultowy.pl/?gallery=kuznia-u-kowola-3

ENGLISH TEA WITH ELIZABETH II – konkurs recytatorski

ENGLISH TEA WITH ELIZABETH II – konkurs recytatorski

17 maja odbył się konkurs recytatorski w języku angielskim. Nasze przedszkole w tym dniu zaszczyciła swoją obecnością królowa Elżbieta II. Uczestnicy zaprezentowali wiersze w języku angielskim oraz swoje umiejętności recytatorskie. Królowa obiecała, że pojawi się na herbatce w przyszłym roku. Czekamy z niecierpliwością.  Wszystkim dzieciom dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów!
Zobacz zdjęcia w galerii: http://pp3.rydultowy.pl/?gallery=konkurs-recytatorski

BEBOKI W LEGENDACH ŚLĄSKICH

BEBOKI W LEGENDACH ŚLĄSKICH

25 kwietnia dwie najstarsze grupy odwiedziły CER w Żorach, aby wziąć udział w lekcji regionalizmu. Podczas zajęć poznały legendarne postacie występujące w podaniach i opowiadaniach na Górnym Śląsku. Wzięły udział w inscenizacji legendy oraz wykonały tematyczne pamiątki.
Zobacz zdjęcia w galerii: http://pp3.rydultowy.pl/?gallery=slaskie-straszki

„SMOG WAWELSKI” – przedstawienie ekologiczne

„SMOG WAWELSKI” – przedstawienie ekologiczne

Z okazji obchodów Światowego Dnia Ziemi „Tygryski” zaprezentowały spektakl ekologiczny pt: „Smog Wawelski”. Przedstawienie zostało przygotowane pod kierunkiem nauczycielki mgr Beaty Urbańczyk, na podstawie najbardziej znanej krakowskiej legendy. Dzieci ubrane w piękne krakowskie stroje pokazały swoje umiejętności recytatorskie i artystyczne oraz wzbogaciły wiedzę na temat właściwych zachowań proekologicznych. Mali aktorzy zademonstrowali nie tylko jak segregować odpady, ale przede wszystkim uświadomili widzom szkodliwość smogu i pokazali w jaki sposób zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza. Uroczystość zakończył „Ekologiczny pokaz mody”. Zobacz zdjęcia w galerii: http://pp3.rydultowy.pl/?gallery=dzien-ziemi

Skip to content