Spotkanie z Krawcową

Spotkanie z Krawcową

W piątek 21 lutego odbyło się w naszym przedszkolu  spotkanie z Krawcową. Pani Sylwia pokazała nam krok po kroku, jak powstaje ubranie: mierzenie, kopiowanie formy, krojenie, fastrygowanie i szycie. W czasie zajęć mogliśmy również dokładnie zobaczyć akcesoria potrzebne do szycia, różne rodzaje materiałów i wykrojników. Dzieci aktywnie brały udział w spotkaniu i zadawały wiele pytań. Dziękujemy za lekcję krawiectwa oraz miłe spotkanie.
Zobacz zdjęcia w galerii: http://pp3.rydultowy.pl/?gallery=spotkanie-z-krawcowa

Wycieczka do Muzeum w Raciborzu

Wycieczka do Muzeum w Raciborzu

20 lutego nasze przedszkolaki wybrały na wycieczkę do Muzeum w Raciborzu. Podczas zwiedzania muzeum oglądaliśmy zabytki kulturowe związane z naszym regionem i podziwialiśmy wystawy pt: „O brudzie i o trudzie” oraz „Lalki świata”. Jednak największym zainteresowaniem dzieci cieszyły się eksponaty pochodzące ze starożytnego Egiptu między innymi: mumia Egipcjanki Dżet-Amonet-ius-anch wraz z kartonażem oraz sarkofagami. To był wspaniały dzień. Wszyscy wrócili w dobrych humorach do przedszkola.
Zobacz zdjęcia w galerii: http://pp3.rydultowy.pl/?gallery=wycieczka-do-muzeum

„Opowieść Wigilijna” – przedstawienie teatralne

11 lutego w RCK w Rydułtowskim Centrum Kultury zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Nasze dzieci pod okiem nauczycielek przygotowały spektakl pt: „Opowieść Wigilijna”. W przedstawieniu wzięły udział dzieci z wszystkich grup, dlatego w inscenizacji zostały wykorzystane różne sposoby prezentacji. Był taniec, gest, słowo, śpiew. Występ był doskonałą formą podziękowania dla babć i dziadków, którzy byli bardzo dumni ze swych małych pociech. Niewątpliwie na uznanie zasługuje występ Adasia Bacławskiego, który w fenomenalny sposób wcielił się w rolę Ebenezera Scrooge’a. Po zakończeniu przedstawienia Wiceburmistrz Miasta Rydułtowy Pani Mariola Bolisęga wręczyła dzieciom słodki upominek, podziękowała za występy i złożyła życzenia Babciom i Dziadkom z okazji ich święta.
Zobacz zdjęcia w galerii: http://pp3.rydultowy.pl/?gallery=opowiesc-wigilijna

„Żyj zdrowo na sportowo” – zajęcia sportowe z trenerem

„Żyj zdrowo na sportowo” – zajęcia sportowe z trenerem

W naszym przedszkolu odbywają się zajęcia sportowych „Żyj zdrowo na sportowo” prowadzone przez nauczyciela wychowania fizycznego P. Tomasza Lemiesz.  Zajęcia rozpoczynają się od rozgrzewki, podczas której dzieci wykonują  kilka ćwiczeń ogólnorozwojowych, zabaw bieżnych i orientacyjno – porządkowych. Nie brakuje też zabaw na spostrzegawczość, precyzję czy koordynację, lecz ulubioną przez wszystkie przedszkolaki częścią zajęć jest rywalizacja drużynowa.
Zobacz zdjęcia w galerii: http://pp3.rydultowy.pl/?gallery=zajecia-sportowe

Rodzice czytają nam bajki

Rodzice czytają nam bajki

29 stycznia „Słoneczka” odwiedziła mama Kubusia, która zabrała dzieci w podwodny świat, czytając książkę pt: „Śladami Neli. Przez dżunglę, morza i oceany”. Przedszkolaki z zaparty tchem wysłuchały przygód dziesięcioletniej reporterki. Atrakcją dla wszystkich dzieci była prawdziwa żaba przyniesiona przez Panią Monikę w słoiku. Jeszcze raz dziękujemy za poświęcony czas.
Zobacz zdjęcia w galerii: http://pp3.rydultowy.pl/?gallery=sladami-neli

Skip to content