Wigilia w przedszkolu

Wigilia w przedszkolu

20 grudnia odbyła się w naszym przedszkolu uroczysta Wigilia, która zakończyła czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Wszystkie dzieci usiadły do razem wigilijnego stołu i łamiąc się opłatkiem składały sobie życzenia. Nie zabrakło prezentów pod choinką, które dzieci rozpakowały z wielką radością i uśmiechem na twarzy. Prezenty zostały zakupione z środków, które udało nam się zebrać podczas świątecznego kiermaszu.
Zobacz zdjęcia w galerii: http://pp3.rydultowy.pl/?gallery=wigilia

Pieczemy świąteczne pierniczki

Pieczemy świąteczne pierniczki

W grudniu zgodnie z przedświąteczną tradycją dzieci z naszego przedszkola przygotowują świąteczne wypieki. Przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem podeszły do tego zadania – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka. Efektem naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które zanieśliśmy do kuchni. Tu pod czujnym okiem naszych pań kuchareczek pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku.
Zobacz zdjęcia w galerii: http://pp3.rydultowy.pl/?gallery=pieczemy-pierniczki

Konkurs na bombkę bożonarodzeniową

Konkurs na bombkę bożonarodzeniową

10 grudnia ogłoszono wyniki konkursu na bombkę bożonarodzeniową. Konkurs skierowany był do dzieci i rodziców „Słoneczek” i cieszył się on dużym powodzeniem. Przyniesione przez dzieci bombki były oryginalne, ciekawe, wykonane z różnego rodzaju materiału i nawiązywały do tradycji Bożego Narodzenia. Komisja konkursowa wyróżniła trzy bombki: Tomka, Marysi i Michała. Wszystkie biorące udział w konkursie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Rodzicom i dzieciom dziękujemy za zaangażowanie, kreatywność i ciekawe pomysły.
Zobacz zdjęcia w galerii:http://pp3.rydultowy.pl/?gallery=konkurs-na-ozdobe-bozonarodzeniowa

Jak powstaje prąd? – warsztaty edukacyjne z pracownikami PGE

Jak powstaje prąd? – warsztaty edukacyjne z pracownikami PGE

W piątek, 13 grudnia nasze przedszkole odwiedziła mama Ewy wraz z pracownikami PGE Rybnik. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się skąd się bierze prąd oraz co jest potrzebne do wytwarzania energii elektrycznej. Na zakończenie wszystkie przedszkolaki wzięły udział w konkursie edukacyjnym, którego celem było zaprezentowanie wiedzy zdobytej na warsztatach na temat energii elektrycznej oraz zasad jej odpowiedzialnego używania.
Zobacz zdjęcia w galerii: http://pp3.rydultowy.pl/?gallery=jak-powstaje-prad

Rodzice czytają nam bajki

Rodzice czytają nam bajki

5 grudnia „Słoneczka odwiedziła mama Antosi, która na kolejnym już spotkaniu z książką zaprezentowała baśń pt: „Piękna i bestia”. Pani Magda rozdała dzieciom ciszaki zachęcając je do uważnego słuchania. Przedszkolaki z zapartym tchem wysłuchały baśni, a następnie odpowiadały na pytania dotyczące treści. Jeszcze raz dziękujemy za poświęcony czas.
Zobacz zdjęcia w galerii: http://pp3.rydultowy.pl/?gallery=rodzice-czytaja-nam-bajki

Dzień Górnika

Dzień Górnika

W środę, 4 grudnia obchodziliśmy Barbórkę – święto wszystkich górników. Z tej okazji do naszego przedszkola przybyli zaproszeni goście – tatusiowie i dziadkowie górnicy. To właśnie dla nich każda z grup przygotowała krótki program artystyczny w czasie którego dzieci  zaprezentowały swoje umiejętności, recytując, tańcząc i śpiewając.
Zobacz zdjęcia w galerii: http://pp3.rydultowy.pl/?gallery=dzien-gornika-2

1 2
Skip to content