Poznajemy zawód Listonosza

Poznajemy zawód Listonosza

W piątek 22 listopada starszaki odwiedziła mama Adasia – pracownik Urzędu Pocztowego w Rydułtowach. Pani Magda opowiedziała dzieciom na czym polega praca listonosza, kto to jest nadawca, adresat, co to jest list polecony i wiele innych ciekawostek. Duże zainteresowanie wzbudziła ogromna torba, w której były listy, paczki, broszurki. Na zakończenie spotkania „Sówki” napisały list do Św. Mikołaja. Bardzo dziękujemy pani Magdalenie za przybycie oraz nawiązanie współpracy 🙂
Zobacz zdjęcia w galerii: http://pp3.rydultowy.pl/?gallery=spotkanie-z-listonoszem

Warsztaty regionalne

Warsztaty regionalne

19 listopada nasze przedszkole odwiedziły członkinie Koła Gospodyń Wiejskich „Rzuchowianki” w pięknych regionalnych strojach, które opowiedziały dzieciom o sekretach kuchni śląskiej. W drugiej części spotkania, każda grupa przygotowała wybraną potrawę śląską. Najmłodsza grupa wykonała kluski śląskie, „Słoneczka” – „nugle” tradycyjne, „Sówki” „kartofelsalat”, a „Jagódki” wafle z kremem. Jeszcze raz dziękujemy Panią za wizytę i wspólną zabawę.
Zobacz zdjęcia w galerii: http://pp3.rydultowy.pl/?gallery=biesiada-slaska

Rajd patriotyczny

Rajd patriotyczny

W związku z obchodami 100-lecia Powstań Śląskich 15 listopada dzieci z grupy „Jagódki” wzięły udział w rajdzie patriotycznym w celu upamiętnienia wydarzeń. Przedszkolaki spacerując po Rydułtowach oddawały cześć powstańcom śląskim.
Zobacz zdjęcia w galerii: http://pp3.rydultowy.pl/?gallery=rajd-patriotyczny

Spotkanie z Krasnalem Hałabałą

Spotkanie z Krasnalem Hałabałą

W piątek 17 listopada „Sówki” i „Słoneczka” spotkały w ogrodzie przedszkolnym Hałabałę. Krasnal odwiedził przedszkole, aby prosić dzieci o pomoc w przygotowaniu zimowego mieszkania dla zwierząt. Dzieci z wielkim zaangażowaniem pomogły przygotować legowisko dla jeża, nazbierać zapasy dla wiewiórki i zająca oraz odprowadzić wszystkie żaby do stawu. Po zakończonej zabawie na wszystkich czekał poczęstunek w przedszkolu.
Zobacz zdjęcia w galerii: http://pp3.rydultowy.pl/?gallery=spotkanie-z-halabala

Spotkanie z Rycerzem

Spotkanie z Rycerzem

Dnia 13 listopada nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość. Był to najprawdziwszy rycerz. Swoją obecnością zrobił przedszkolakom wspaniałą niespodziankę. Dowiedzieliśmy się,  jak wyglądało życie średniowiecznych rycerzy: jak się ubierano na codzień, jak do walki, a jak odświętnie. Poznaliśmy części stroju, wyposażenia i broni rycerskiej. Dzieci miały możliwość potrzymania miecza, dotknięcia kolczugi, nałożenia hełmu. Dziękujemy Panu Marcinowi za miłe spotkanie.
Zobacz zdjęcia w galerii: http://pp3.rydultowy.pl/?gallery=spotkanie-z-rycerzem

Obchody Święta Odzyskanie przez Polskę Niepodległości

Obchody Święta Odzyskanie przez Polskę Niepodległości

We wtorek 12 listopada dzieci z Publicznego Przedszkola nr 3 w Rydułtowach świętowały rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji grupa „Sówki” zaprezentowała piękną inscenizację muzyczno-teatralną pt: „Zakazane Piosenki”. Obchody Święta Niepodległości były również okazją do zorganizowania w naszym przedszkolu spotkania z żołnierzem z jednostki wojskowej AGAT w Gliwicach. Pan Krystian opowiedział dzieciom o swojej służbie, zaprezentował mundur polowy oraz wyjaśniali znaczenie kolorystyki stroju. Dzieci dowiedziały się, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju. Wspólne świętowanie zakończyło uroczyste odśpiewanie czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego o godzinie 11.11.
Zobacz zdjęcia w galerii: http://pp3.rydultowy.pl/?gallery=obchody-swieta-niepodleglosci

1 2
Skip to content