„Słoneczka” śladami Pani Jesieni

„Słoneczka” śladami Pani Jesieni

W naszym przedszkolu już na dobre zagościła jesień, a z nią jej piękne dary, które poznajemy podczas zajęć dydaktycznych. „Słoneczka” poszukiwały oznak jesieni poprzez rozpoznawanie drzew i ich owoców oraz dostrzeganie zmian zachodzących w przyrodzie w czasie wycieczki do parku. Ponadto zorganizowane zostały zawody sportowe na świeżym powietrzu. Podczas zmagań było wiele emocji, śmiechu i zabawy, a konkurencje na długo pozostaną w naszej pamięci.
Zobacz zdjęcia w galerii:http://pp3.rydultowy.pl/?gallery=sladami-pani-jesieni

Lekcja zdrowia

Lekcja zdrowia

Co o zdrowiu wiedzą nasze starszaki? Otóż wiedzą bardzo dużo! Mogliśmy się o tym przekonać podczas zajęć zorganizowanych w ramach Rydułtowskich Dni Promocji Zdrowia. Lekcję dla przedszkolaków przeprowadziły nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Rydułtowach: Pani Eliza i Pani Hania. To było wspaniałe spotkanie, które umożliwiło dzieciom zaprezentowanie wiedzy na temat właściwego odżywiania się oraz ochrony zdrowia.
Zobacz zdjęcia w galerii: http://pp3.rydultowy.pl/?gallery=lekcja-zdrowia

Sałatka owocowa „Tygrysków”

Sałatka owocowa „Tygrysków”

Dzieci z naszego przedszkola poznają zasady zdrowego odżywiania oraz witaminy znajdujące się w warzywach i owocach. Dlatego też korzystając z jesiennych zbiorów „Tygryski” wzięły udział w zajęciach kulinarnych. Były przygotowania: umyliśmy owoce, przybory kuchenne, a także nasze ręce. Kiedy wszystko już było gotowe, przystąpiliśmy do krojenia, mieszania i degustacji zdrowej i pysznej sałatki owocowej.
Zobacz zdjęcia w galerii:http://pp3.rydultowy.pl/?gallery=salatka-owocowa

Skip to content