Uwaga Rodzice!

Uwaga Rodzice!

Od 1 listopada 2019 roku wprowadzamy elektroniczny system ewidencji pobytu dziecka w przedszkolu ATMS Kids. Ewidencja czasu pobytu dziecka będzie prowadzona zgodnie z poniższym regulaminem.
Czytaj regulamin: http://pp3.rydultowy.pl/wp-content/uploads/2019/10/rejestracja-wejscia-i-wyjscia-dziecka-z-przedszkola-PP3.pdf

„Dzieci z Bullerbyn” – przedstawienie teatralne

„Dzieci z Bullerbyn” – przedstawienie teatralne

Dnia 17 października dzieci z naszego przedszkola wybrały się do Rydułtowskiego Centrum Kultury na przedstawienie teatralne pt: „Dzieci z Bullerbyn”. Spektakl w wykonaniu aktorów był okazją do poznania przygód paczki przyjaciół mieszkających w Bullerbyn. Bohaterowie porwali nas w magiczny świat, ukazując jednocześnie jak ważna jest przyjaźń w życiu.

Rodzice „Słoneczek” czytają bajki

Rodzice „Słoneczek” czytają bajki

W ramach współpracy z rodzicami oraz rozwijania zainteresowań czytelniczych dzieci nauczycielki z grupy „Słoneczka” zaprosiły rodziców do czytania bajek dzieciom w czasie odpoczynku po obiedzie. Pierwszą odważną mamą, która nas odwiedziła była mama Kamili, która zasłuchanym dzieciom przeczytała bajkę pt: „Otulający kocyk”. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Pani Monice, że zgodziła się do nas przyjść i poświęcić naszym dzieciakom czas.
Zapraszamy serdecznie kolejnych rodziców!!!
Zobacz zdjęcia w galerii: http://pp3.rydultowy.pl/?gallery=kwadrans-na-bajke

Wycieczka do Arboretum Bramy Morawskiej

Wycieczka do Arboretum Bramy Morawskiej

Korzystając ze słonecznej pięknej pogody nasze maluszki wybrały się na pierwszą wycieczkę do Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu. Dzieci miały okazję podziwiać poszczególne gatunki drzew: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. „Tygryski” nauczyły się także prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. To był wspaniały czas spędzony na poszukiwaniu oznak złotej jesieni i śladów bytności leśnych zwierząt.
Zobacz zdjęcia w galerii: http://pp3.rydultowy.pl/?gallery=arboretum-bramy-morawskiej

Zwiedzamy gospodarstwo „Niezłe Ziółka” w Mikołowie

Zwiedzamy gospodarstwo „Niezłe Ziółka” w Mikołowie

14 października „Sówki” odwiedziły zagrodę i ogrodnictwo „Niezłe Ziółka w Mikołowie. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzenia pachnącego ogródka, gdzie dowiedzieliśmy się jak uprawia się zioła i warzywa. Braliśmy także udział w zajęciach warsztatowych, podczas których, każdy mógł posadzić miętę, którą zabrał do domu. Jednak największą atrakcją dla dzieci było poznanie zwierząt mieszkających w gospodarstwie. Były to: kózki, barany, króliki, kury, kaczki, perliczki, pies i cudne koty. To była bardzo udany dzień. Chętnie znowu, za jakiś czas, odwiedzimy „Niezłe Ziółka”, tym bardziej, że otrzymaliśmy miłe zaproszenie gospodyni 🙂
Zobacz zdjęcia w galerii: http://pp3.rydultowy.pl/?gallery=niezle-ziolka

Wycieczka do „Kuźni u Kowola”

Wycieczka do „Kuźni u Kowola”

W dniach 8 i 9 października Jagódki, Słoneczka i Sówki wybrały się na wycieczkę do „Kuźni u Kowola”. Nasze przedszkolaki spędziły ciekawie dzień na łonie jesiennej przyrody poznając zwierzęta mieszkające w gospodarstwie, stare sprzęty rolnicze i domowe, zapomniane gry i zabawy na łące. Największą atrakcją dla dzieci była przejażdżka po lesie wozem konnym. To była bardzo przyjemna wycieczka, którą długo będziemy pamiętać. Dostarczyła dzieciom wielu pozytywnych wrażeń, a przede wszystkim wiedzy przyrodniczej.
Zobacz zdjęcia w galerii: http://pp3.rydultowy.pl/?gallery=kuznia-u-kowola

1 2
Skip to content