Urodziny Marchewki w grupie „Jagódki”

Urodziny Marchewki w grupie „Jagódki”

27 października w grupie „Jagódki” odbyły się niezwykłe urodziny – swoje święto obchodziła Marchewka. Wszystkie dzieci w tym dniu ubrane były w kolorze pomarańczowym, a wychowawczyni wraz z rodzicami przygotowała dla nich mnóstwo „marchewkowych” atrakcji. Wykonaliśmy zdrowy i pyszny sok marchewkowy, a także piekliśmy marchewkowe ciasteczka. Celem zajęcia było również poznanie zawodu kucharza  oraz atrybutów potrzebnych do wykonywania tej pracy.
Zobacz zdjęcia w galerii: http://pp3.rydultowy.pl/?gallery=urodziny-marchewki

 

„Muffinki dyniowe” – zajęcia kulinarne w grupie „Sówki”

„Muffinki dyniowe” – zajęcia kulinarne w grupie „Sówki”

25 września dzieci z najstarszej grupy „Sówki” uczestniczyły w zajęciach kulinarnych. Tym razem uczyły się piec pyszne muffinki dyniowe. Podczas zajęć starszaki rozpoznawały i nazywały przygotowane produkty, miały możliwość odmierzania i ważenia składników, porównywania kolorów oraz zapachów. Kiedy już wszystkie składniki znalazły się w misie – każde z dziecko nakładało ciasto na foremkę papierową do muffinek. Było smacznie, zabawnie i bardzo kolorowo.
Zobacz zdjęcia w galerii: http://pp3.rydultowy.pl/?gallery=muffinki-dyniowe

Warsztaty malarskie w grupie „Tygryski”

Warsztaty malarskie w grupie „Tygryski”

23 września dzieci z grupy „Tygryski” uczestniczyły w warsztatach malarskich. Swoją obecnością zaszczyciła nas znana malarka Pani Anna Cyran-Polnik, która okazała się być przesympatyczną osobą. Opowiadając i prezentując przyniesione ze sobą dary jesieni wprowadziła dzieci w świat kolorów. Po niezwykle fascynującym wstępie maluszki bardzo ochoczo zabrały się do pracy, czego efektem jest „Jesienne drzewo” wykonane pod czujnym okiem artystki.  Zajęcia dostarczyły dzieciom mnóstwo radości, wyzwoliły kreatywność  i rozwinęły wyobraźnie twórczą. Serdecznie dziękujemy Pani Ani za podzielenie się z nami swoimi umiejętnościami i wiedzą.
Zobacz zdjęcia w galerii: http://pp3.rydultowy.pl/?gallery=warsztaty-malarskie

Wycieczka do Kopalni Guido

Wycieczka do Kopalni Guido

18 października dwie najstarsze grupy: „Sówki” i „Słoneczka” wybrały się na wycieczkę do Kopalni „Guido” w Zabrzu. Po tym tajemniczym miejscu oprowadzał nas przewodnik, który opowiadał o trudzie pracy w kopalni oraz zagrożeniach czyhających na górników pracujących po ziemią. Dzieci przechodząc wąskimi korytarzami spotkały opiekuna kopalni – Skarbnika. Jednak największą atrakcją dla nich był pokaz wielkich maszyn górniczych oraz przejazd kolejką. Na powierzchni zjedliśmy na obiad smaczną kiełbaskę z grilla oraz spędziliśmy miło czas bawiąc się w parku rozrywkowo-edukacyjnym. Dzieci z pewnością na długo zapamiętają te wycieczkę.
Zobacz zdjęcia w galerii: http://pp3.rydultowy.pl/?gallery=wycieczka-do-kopalni-guido

Święto Latawca

Święto Latawca

We wtorek 17 września 2019 r. na terenie Rydułtowskiej Fikołkowni zrobiło się niezwykle kolorowo. Wszystko za sprawą latawców wykonanych przez przedszkolaków. Imprezę zorganizowało Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Rydułtowach.
Zobacz zdjęcia w galerii: http://pp3.rydultowy.pl/?gallery=swieto-latawca-2

Wycieczka na Komisariat Policji

Wycieczka na Komisariat Policji

We wtorek 10.09.2019r. nasze przedszkolaki odwiedziły Komisariat Policji w Rydułtowach. Celem wycieczki było poznanie pracy policjantów, zwiedzenie budynku komendy i przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa. W czasie spotkania dzieci mogły obejrzeć policyjne radiowozy oraz sprzęt, który jest wykorzystywany w pracy jak: kajdanki i pałkę policyjną. Wycieczka była bardzo atrakcyjna, wywołała wiele wrażeń i z pewnością wybierzemy się tam za rok. DZIĘKUJEMY!
Zobacz zdjęcia w galerii: http://pp3.rydultowy.pl/?gallery=wycieczka-na-komisariat

1 2
Skip to content