„Klucz do uczenia się” – KONSTRUKCJE

„Klucz do uczenia się” – KONSTRUKCJE

Program „Konstrukcje” rozwija umiejętności planowania oraz wyrażania swoich planów w sposób werbalny i wizualny, analizowania struktury przedmiotów i relacji pomiędzy ich poszczególnymi częściami. Dzieci uczą się korzystać ze schematu. Schemat z kolei działa jak wizualny model, który dzieci wykorzystają do budowania różnych budowli, przy pomocy zestawu klocków.
Zobacz zdjęcia w galerii: http://pp3.rydultowy.pl/?gallery=konstrukcje

„Klucz do uczenia się” – PROGRAM LITERACKI

„Klucz do uczenia się” – PROGRAM LITERACKI

Program literacki jest realizowany we wszystkich grupach wiekowych w naszym przedszkolu. Celem zajęć jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych, poznawanie baśniowego języka oraz zrozumienie struktury opowiadań. W oparciu o treść poznanej bajki dzieci układają epizody, nadawaj im tytuł, układają modele kolejnych epizodów oraz odgrywają małe przedstawienia teatralne.
Zobacz zdjęcia w galerii: http://pp3.rydultowy.pl/?gallery=program-literacki

„Klucz do uczenia się” – MATEMATYKA SENSORYCZNA

„Klucz do uczenia się” – MATEMATYKA SENSORYCZNA

Na zajęciach matematycznych w młodszych grupach przedszkolnych realizujemy moduł MATEMATYKA SENSORYCZNA z programu „Klucz do uczenia się”. „Dzieci dowiadują się o spektrum kolorów, o zmianach kształtów geometrycznych (kąt prosty, kąt ostry i kąt rozwarty w trójkącie, prostokąty o różnych proporcjach długości i szerokości) oraz o parametrach rozmiaru (długość, szerokość i wysokość)”.
Zobacz zdjęcia w galerii:http://pp3.rydultowy.pl/?gallery=matematyka-sensoryczna

Powitanie wiosny

Powitanie wiosny

21 marca dzieci z naszego przedszkola uroczyście powitały nową porę roku – wiosnę.  Po śniadaniu wyruszyliśmy barwnym pochodem na spacer wokół przedszkola trzymając w rękach Marzannę oraz wykonane przez dzieci gaiki. Głośnymi okrzykami i radosnym śpiewem przedszkolaki pożegnały zimę i powitały długo oczekiwaną wiosnę.
Zobacz zdjęcia w galerii: http://pp3.rydultowy.pl/?gallery=powitanie-wiosny

Sensoplastyka – zabawy z kolorowym makaronem

Sensoplastyka – zabawy z kolorowym makaronem

Zajęcia z sensoplastyki w grupie „Sówek” sprawiły przedszkolakom wiele radości oraz dostarczyły różnorodnych doznań. Poprzez tego typu zabawy wspieramy rozwój zmysłów oraz rozwój poznawczy dzieci. Zabawy nie miały końca. Sówki były zachwycone.
Zobacz zdjęcia w galerii: http://pp3.rydultowy.pl/?gallery=zabawy-sensoryczne

Poznajemy zawód kucharza

Poznajemy zawód kucharza

W minionym tygodniu grupa „Słoneczka” zapoznała się z pracą kucharza. Dzieci wcieliły się w rolę kucharzy i  samodzielnie wykonywały posiłek w ramach warsztatów kulinarnych. Niespodzianką był słodki poczęstunek z okazji „Dnia Kobiet”.
Zobacz zdjęcia w galerii:http://pp3.rydultowy.pl/?gallery=warsztaty-kulinarne

1 2
Skip to content