Pieczemy kołaczyki

Pieczemy kołaczyki

W dniu 27 listopada nasze przedszkole odwiedziły członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w pięknych regionalnych strojach. Panie przedstawiły sekrety wyrabiania ciasta drożdżowego. Dzieci brały aktywny udział w zajęciach. Nazywały produkty potrzebne do wypieku kołaczyków, odmierzały składniki, a kiedy ciasto wyrosło, każde dziecko samodzielnie formowało swój kołaczyk z serem. Jeszcze raz dziękujemy Panią za wizytę i wspólną zabawę.
Zobacz zdjęcia w galerii: http://pp3.rydultowy.pl/?gallery=pieczemy-kolaczyki

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia

W dniu 26 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu obchodzenie tego święta to już tradycja. Dzieci opowiadały o swoich maskotkach, oglądały prezentację multimedialną, słuchały czytanych przez panie fragmentów książek o niedźwiadkach, bawiły się w starego niedźwiedzia oraz tańczyły w rytm piosenki „Pokochaj pluszowego misia”. Bardzo miłą niespodziankę sprawiły dzieciom nauczycielki, które przebrały się za pluszaki. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości.
Zobacz zdjęcia w galerii: http://pp3.rydultowy.pl/?gallery=swieto-pluszowego-misia

„Wyjście Smoga” – warsztaty ekologiczne

„Wyjście Smoga” – warsztaty ekologiczne

Dnia 15 listopada odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty ekologiczne prowadzone przez przedstawicieli rybnickiej inicjatywy „Wyjście Smoga”. Podczas zajęć dzieci oglądały prezentację multimedialną dotyczącą zanieczyszczeń powietrza w naszym regionie. Obserwowały doświadczenia i wyciągały wnioski z przeprowadzonych eksperymentów. Pan Emil i Pan Janusz zademonstrowali również jak działa oczyszczacz powietrza. Dziękujemy bardzo za ciekawe warsztaty i mamy nadzieję, że w przyszłości w naszym przedszkolu znajdzie się taki oczyszczacz powietrza.
Zobacz zdjęcia w galerii: http://pp3.rydultowy.pl/?gallery=wyjscie-smoga

Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

W piątek 9 listopada dzieci z Publicznego Przedszkola nr 3 w Rydułtowach uroczyście świętowały 100-lecie odzyskania przez Polskie Niepodległości. W tym wyjątkowym dniu obowiązywał ubiór biało-czerwony. Najstarsza grupa „Tropiciele” zaprezentowała piękną inscenizację muzyczno-teatralną poświęconą historii naszej ojczyzny. Wspólne świętowanie zakończyło uroczyste odśpiewanie czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego o godzinie 11.11.
Zobacz zdjęcia w galerii: http://pp3.rydultowy.pl/?gallery=obchody-100-lecia-odzyskania-przez-polske-niepodleglosci

„Dziękuję Polsko” – spotkanie z rodzicami starszaków

„Dziękuję Polsko” – spotkanie z rodzicami starszaków

W czwartek 8 listopada odbyło się spotkanie z rodzicami inaugurujące obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci zaprezentowały program artystyczny pt: „Dziękuję Polsko” przygotowywany specjalnie na tę okazję. Następnym etapem spotkania było wspólne z rodzicami wykonanie kotylionów. Rodzice z wielkim zaangażowaniem i zapałem wzięli się do pracy.  To był uroczysty dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci.
Zobacz zdjęcia w galerii: http://pp3.rydultowy.pl/?gallery=dziekuje-polsko-spotkanie-z-rodzicami

Pasowanie na przedszkolaka

Pasowanie na przedszkolaka

30 października w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Był to wyjątkowy dzień dla najmłodszych dzieci z grupy „Jagódki” oraz „Słoneczka”, które po raz pierwszy wystąpiły przed tak licznie zgromadzoną publicznością. Maluchy najpierw zaprezentowały program artystyczny, recytując wiersze i śpiewając piosenki, a później uroczyście ślubowały być dobrymi i grzecznymi przedszkolakami. Całości dopełniła pani dyrektor, która „zaczarowanym” ołówkiem pasowała każdego malucha, gratulując mu i wręczając pamiątkowy dyplom.
Zobacz zdjęcia w galerii: http://pp3.rydultowy.pl/?gallery=pasowanie-na-przedszkolaka

Skip to content