Jesienne spotkanie z krasnalem Hałabałą

Jesienne spotkanie z krasnalem Hałabałą

W piątek 26 października „Sówki” i „Słoneczka” spotkały w ogrodzie przedszkolnym Hałabałę. Krasnal odwiedził przedszkole, aby prosić dzieci o pomoc w przygotowaniu zimowego mieszkania dla zwierząt. Dzieci z wielkim zaangażowaniem pomogły przygotować legowisko dla jeża, nazbierać zapasy dla wiewiórki i zająca oraz odprowadzić wszystkie żaby do stawu. Po zakończonej zabawie na wszystkich czekał słodki poczęstunek w przedszkolu.
Zobacz zdjęcia w galerii: http://pp3.rydultowy.pl/?gallery=jesienne-spotkanie-z-krasnalem-halabala

Wycieczka do Warowni Pszczyńskich Rycerzy

Wycieczka do Warowni Pszczyńskich Rycerzy

24 października dzieci z grupy „Tropiciele” wybrały się na wycieczkę autokarową do Warowni Pszczyńskich Rycerzy. W zamku na dole, w sali mieszczan, gdzie szabaśnik już był gorący, dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o chlebie i swój własny mogliśmy przyrządzić. Następnie w Sali Książęcej przenieśliśmy się do magicznego świata bajek. Kolejną atrakcją była nauka tańca średniowiecznego. Smaczna pizza podana na obiad i słodka galaretka na deser zakończyły naszą wycieczkę. To był wspaniały dzień. Wszyscy wrócili w dobrych humorach do przedszkola.
Zobacz zdjęcia w galerii: http://pp3.rydultowy.pl/?gallery=wycieczka-do-warowni-pszczynskich-rycerzy

Dom pod grzybkiem

Dom pod grzybkiem

W ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym, dzieci z grupy „Tropiciele” zostali zaproszenie do zaprzyjaźnionego Publicznego Przedszkola nr 4 na przedstawienie teatralne pt: „Domek pod grzybkiem”. Na dzieci czekało wiele atrakcji. To był dzień pełen niezapomnianych wrażeń.

Zwierzęta z muzycznego lasu

Zwierzęta z muzycznego lasu

24 października w naszym przedszkolu gościł pan Jacek Woźnica, który przedstawił bajkę pt: „Zwierzęta z muzycznego lasu”. Przedszkolaki wysłuchały kilka znanych utworów dziecięcych takich jak: „Stary niedźwiedź mocno śpi”, „Dzik jest dziki” oraz utworów muzyki poważnej zagranych na skrzypcach.
Zobacz zdjęcia w galerii: http://pp3.rydultowy.pl/?gallery=zwierzeta-z-muzycznego-lasu

Wycieczka do stadniny koni w Pszowie

Wycieczka do stadniny koni w Pszowie

18 października dzieci z grupy „Słoneczka” i „Sówki” wybrały się na wycieczkę autokarową do stadniny koni w Pszowie. Każdy Przedszkolak mógł z bliska przyjrzeć się zwierzętom, a nawet pogłaskać konie. Następnie maluszki pod czujnym okiem instruktorów skorzystali z lekcji jazdy konnej na zamkniętym padoku. Kolejną atrakcją było spotkanie z leśniczym, myśliwym i psem.  Zabawa była wspaniała, dzieci szczęśliwe, wszystkim dopisywał humor. To była bardzo przyjemna wycieczka, którą długo będziemy pamiętać. Dostarczyła dzieciom wielu pozytywnych wrażeń, a przede wszystkim wiedzy przyrodniczej.
Zobacz zdjęcia w galerii:http://pp3.rydultowy.pl/?gallery=wycieczka-do-stadniny-koni-w-pszowie

„Brzechwolandia” – przedstawienie teatralne w RCK

„Brzechwolandia” – przedstawienie teatralne w RCK

16 października dzieci z naszego przedszkola wybrały się do Rydułtowskiego Centrum Kultury na przedstawienie teatralne pt: „Brzechwolandia”. Spektakl był okazją do poznania wierszy Jana Brzechwy, takich jak: „Skarżypyta”, „Samochwała”, „Leń”, „Globus”, „Znaki przestankowe”, „Atrament”. Postacie z wierszy przypominały również o właściwym zachowaniu w domu, przedszkolu i na podwórku. Wizyta w teatrze była dla dzieci wielki przeżyciem i z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.

1 2
Skip to content