„Od ziarenka do bochenka” – lekcje regionalizmu w ŻCR

„Od ziarenka do bochenka” – lekcje regionalizmu w ŻCR

W środę 26 września przedszkolaki z grupy „Tropiciele” oraz „Sówki mądre główki” odwiedziły Żorskie Centrum Regionalne,  aby wziąć udział w lekcji regionalizmu pt: „Od ziarenka do bochenka”. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z pracą rolnika przy siewie i zbiorze plonów z pola. Poznały podstawowe rodzaje zbóż występujące w Polsce i sposób ich wykorzystania w przemyśle spożywczym oraz tradycje dożynkowe.
Zobacz zdjęcia w galerii: http://pp3.rydultowy.pl/?gallery=od-ziarenka-do-bochenka

Święto latawca

Święto latawca

W czwartek 13 września 2018 r. na terenie Rydułtowskiej Fikołkowni zrobiło się niezwykle kolorowo. Wszystko za sprawą latawców wykonanych przez przedszkolaków. Imprezę zorganizowało Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Rydułtowach.
Zobacz zdjęcia w galerii: http://pp3.rydultowy.pl/?gallery=swieto-latawca

Przedszkole już po remoncie

Przedszkole już po remoncie

Zakończyły się pracę budowlane w budynku przedszkola, których celem było uzyskanie dodatkowego oddziału dla 25 dzieci. W wyremontowanych pomieszczeniach powitano nową grupę dzieci „Słoneczka”. Zakres robót obejmował: roboty rozbiórkowe (rozbiórka elementów ściennych, przegród poziomych sufitów, posadzki, elementów stolarki, instalacji elektrycznej i sanitarnej, komina na parterze i tarasie, demontaż instalacji hydroforowej w pomieszczeniach piwniczych), a także roboty budowlane: wznoszenie elementów ściennych, wykonanie elementów posadzki, naprawienie, kominów. Ponadto wykonana została nowa instalacja wentylacyjna, CO, wodociągowa, sanitarna oraz kanalizacja deszczowa.
http://www.mojemiasto.net.pl/aktualnosci/zobacz/W-Publicznym-Przedszkolu-nr-3-w-Rydultowach-powstala-nowa-grupa/

Skip to content