Pasowanie na Przedszkolaka

Pasowanie na Przedszkolaka

6 listopada w naszym przedszkolu odbyło się „Pasowanie na Przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęły występy najmłodszych dzieci z grupy „Tygryski”. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Panią Dyrektor. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycielek.
Zobacz zdjęcia w galerii: http://pp3.rydultowy.pl/?gallery=pasowanie-na-przedszkolaka-2

„Sztuka Malucha” – festiwal teatrów

„Sztuka Malucha” – festiwal teatrów

W tym roku po raz pierwszy nasze starszaki wzięły udział w Festiwalu Teatrów „Sztuka Malucha”. „Sówki” przedstawiły spektakl wokalno-taneczny pt: „Zakazane piosenki”.  Widzowie podziwiali piękne stroje, scenografię oraz pomysłowość w interpretacji utworów. Wszyscy uczestnicy dobrze się bawili, a jury doceniło poziom zaprezentowanych występów. Nagrodą za sceniczne zmagania był spektakl „Złota Rybka” w wykonaniu Teatru Żelaznego z Katowic oraz upominki. Aktorom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zobacz zdjęcia w galerii: http://pp3.rydultowy.pl/?gallery=sztuka-malucha

Uwaga Rodzice!

Uwaga Rodzice!

Od 1 listopada 2019 roku wprowadzamy elektroniczny system ewidencji pobytu dziecka w przedszkolu ATMS Kids. Ewidencja czasu pobytu dziecka będzie prowadzona zgodnie z poniższym regulaminem.
Czytaj regulamin: http://pp3.rydultowy.pl/wp-content/uploads/2019/10/rejestracja-wejscia-i-wyjscia-dziecka-z-przedszkola-PP3.pdf

„Dzieci z Bullerbyn” – przedstawienie teatralne

„Dzieci z Bullerbyn” – przedstawienie teatralne

Dnia 17 października dzieci z naszego przedszkola wybrały się do Rydułtowskiego Centrum Kultury na przedstawienie teatralne pt: „Dzieci z Bullerbyn”. Spektakl w wykonaniu aktorów był okazją do poznania przygód paczki przyjaciół mieszkających w Bullerbyn. Bohaterowie porwali nas w magiczny świat, ukazując jednocześnie jak ważna jest przyjaźń w życiu.

Rodzice „Słoneczek” czytają bajki

Rodzice „Słoneczek” czytają bajki

W ramach współpracy z rodzicami oraz rozwijania zainteresowań czytelniczych dzieci nauczycielki z grupy „Słoneczka” zaprosiły rodziców do czytania bajek dzieciom w czasie odpoczynku po obiedzie. Pierwszą odważną mamą, która nas odwiedziła była mama Kamili, która zasłuchanym dzieciom przeczytała bajkę pt: „Otulający kocyk”. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Pani Monice, że zgodziła się do nas przyjść i poświęcić naszym dzieciakom czas.
Zapraszamy serdecznie kolejnych rodziców!!!
Zobacz zdjęcia w galerii: http://pp3.rydultowy.pl/?gallery=kwadrans-na-bajke

Wycieczka do Arboretum Bramy Morawskiej

Wycieczka do Arboretum Bramy Morawskiej

Korzystając ze słonecznej pięknej pogody nasze maluszki wybrały się na pierwszą wycieczkę do Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu. Dzieci miały okazję podziwiać poszczególne gatunki drzew: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. „Tygryski” nauczyły się także prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. To był wspaniały czas spędzony na poszukiwaniu oznak złotej jesieni i śladów bytności leśnych zwierząt.
Zobacz zdjęcia w galerii: http://pp3.rydultowy.pl/?gallery=arboretum-bramy-morawskiej

1 2 15 16